Filma Me Titra Shqip: The Man Who Knew Infinity

108 min 2016 7,2 / 821
Kategoria: Dramatik
Viti: Apr 8, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 15,887
Shikime: 1311
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Çfarë duhet që të provosh të pamundurën? Bazuar në një histori të vërtetë. Historia e jetës dhe karrierës akademike të pionierit e matematicienit indian, Srinivasa Ramanuxhan. Një djalosh 25 vjeçar që ndërmerr një rrugë të gjatë për t'i dhënë kuptim gjithë njohurive të tij. Një rrugëtim i gjatë e i vështirë, Ramanuxhan mbështetet nga miku i tij, z.Hardi, i cili i qëndron pranë tij deri në fund në gjithë punën kërkimore.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR