Filma Me Titra Shqip: Indignation

110 min 2016 6,4 / 169
Kategoria: Dramatik
Viti: Jul 29, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 7,515
Shikime: 1518
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Në vitin 1951, Markus Mesner dezerton nga thirrja për të shkuar ushtar në luftën e Koresë dhe babai i tij kasap në Nju Xhersi, e regjistron në një kolegj në Ohaio. Por ai nuk ndjek rregullat dhe shumë shpejt do të përplaset me dekanin e kolegjit, z. Kaduell. Njëkohësisht ai do të krijojë një lidhje me Olivian, një vajzë të bukur por edhe shumë problematike. Ndërkohë që zemërimi i tij sa vjen dhe mblidhet, Markusi vendos të heqë dorë nga djali i bindur dhe i mirë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR