Filma Me Titra Shqip: Mucize

136 min 2015 7 / 33
Kategoria: Dramatik Romance
Viti: Jan 1, 2015
Gjuha Origjinale: TR
Popullariteti: 2,812
Shikime: 2813
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Është viti 1960 dhe një mësues i ri është i detyruar të lërë familjen e tij e të zhvendoset larg për të dhënë mësim. Fshati në të cilin e kanë caktuar ndodhet larg dhe nuk ka një shkollë. Kjo do të jetë sfida e parë e tij. Mahiri zë shoqëri me të gjithë njerëzit e fshatit e në mënyrë të veçantë me një handikapat, të cilin e merr në tutelën e tij. Mësimet e tij do t'i ndryshojnë jetën fshatit.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR