Filma Me Titra Shqip: Saving General Yang

102 min 2013 6,4 / 57
Kategoria: Aksion Aventure Histori
Viti: Apr 4, 2013
Gjuha Origjinale: ZH
Popullariteti: 5,009
Shikime: 803
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Ne verilindje te Kinës, herët para eres sonë, dinastia “Song”, ne vitin 986 para erës sonë. Ushtria Khitan hakmerret per një masakër qe kishte ndodhur në te kaluaren, duke rrembyer gjeneralin Yang Fe dhe duke e lënë gruan e tij dhe 7 djem per ta shpetuar atë, te cilet ranë ne gracken e tyre vdekjeprurese.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR