Filma Me Titra Shqip: USS Indianapolis: Men of Courage

128 min 2016 5,9 / 367
Kategoria: Aksion Lufte
Viti: Sep 22, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 9,115
Shikime: 1033
Pershkrimi
Historia e vërtetë e dhimbshme e ekuipazhit të ASHBA Indianapolis, të cilët ngecën në ujërat filipinë për pesë ditë pas dorëzimit të armëve atomike që do i jepnin fund Luftës së Dytë Botërore. Teksa prisnin të shpëtoheshin, përjetuan etje dhe uri ekstreme, gjithashtu edhe sulme të pamëshirshme peshkaqenësh.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR