Filma Me Titra Shqip: 47 Ronin

119 min 2013 6 / 2311
Viti: Dec 6, 2013
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 13,303
Shikime: 3510
Pershkrimi
Pasi një lord lufte tradhtar vret mjeshtrin e tyre dhe e dëbon llojin e tyre, 47 samurai pa lider kërkojnë hakmarrje dhe një mënyrë për t’i kthyer popullit nderin e vet. Të dëbuar nga shtëpitë e tyre dhe të shpërndarë përgjatë vendit, kjo bandë prej Ronin duhet të kërkojnë ndihmën e Kai - që dikur e kishin mohuar si të tyrin - ndërsa luftojnë përgjatë një bote të egër bishash mitike, magjistarësh që ndryshojnë formë dhe terroresh të çuditshme.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR