Filma Me Titra Shqip: Get the Gringo

95 min 2012 6,5 / 944
Viti: Mar 15, 2012
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 9,596
Shikime: 2724
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Mel Gibson luan rolin e një krimineli që ka grabitur një shumë të madhe parash dhe gjatë një ndjekje nga policia me makinë, ai gjendet brenda kufirit meksikan dhe arrestohet nga policia vendase. Pasi përfundon në një burg që quhet El Pueblito, ai e ndjen veten të detyruar që të përshtatet me mënyrën e jetesës brenda burgut. Aty njihet me një djalë 10 vjeçar dhe nënën e tij. Por djali i vogël për një arsye të veçantë mbrohet nga kryemafiozin që bën ligjin brenda burgut.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR