Filma Me Titra Shqip: Trumbo

124 min 2015 7,2 / 988
Kategoria: Dramatik
Viti: Oct 27, 2015
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 16,194
Shikime: 1077
Pershkrimi
Në vitin 1947, Dalton Trumbo ishte skenaristi më i mirë i Hollywood-it, deri sa ai dhe artistë të tjerë u burgosën dhe u futën ne listën e zezë për besimet e tyre politike.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR