Filma Me Titra Shqip: Robin Hood

140 min 2010 6,3 / 2911
Kategoria: Aksion Aventure Dramatik
Viti: May 12, 2010
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 14,063
Shikime: 4953
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Fituesi i çmimit Oscar Russell Crowe luan si figura legjendare e njohur me breza të tërë si “Robin Hud”, bëmat e të cilit kanë rezistuar në mitologjinë popullore dhe kanë nxitur imagjinatën e atyre që kanë të përbashkët me të shpirtin aventuresk dhe ndjenjën e drejtësisë. Në shekullin e 13-të në Angli, Robini dhe banda e tij e grabitësve përballen me korrupsionin në një fshat vendas dhe udhëheqin një kryengritje kundër kurorës që do të ndryshojë përgjithmonë ekuilibrin e pushtetit në botë. Dhe q
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR