Filma Me Titra Shqip: Ford v Ferrari

152 min 2019 7,8 / 2098
Kategoria: Dramatik Aksion
Viti: Nov 13, 2019
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 99,571
Shikime: 2989
Pershkrimi
Në vitin 1966 projektuesi amerikan i automjeteve, Carroll Shelby dhe shoferi, Ken Miles përballen me korporatat, me ligjet e fizikës dhe me djajtë e tyre të brendshëm për të ndërtuar një makinë revolucionare garash për Fordin dhe për të sfiduar Ferrarin në Le Mans.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR