Filma Me Titra Shqip: Goemon

128 min 2009 6,9 / 61
Kategoria: Aksion Dramatik Fantazi
Viti: Mar 17, 2009
Gjuha Origjinale: JA
Popullariteti: 4,257
Shikime: 766
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Bazuar në një legjendë japoneze popullore që ngjason me historinë e Robin Hudit, ky film ndjek ninxhen Goemon Ishikawa, i cili lë klanin e tij luftarak pasi kreu i saj vritet dhe përdor aftësitë e tij si një hajdut për të ndihmuar të varfërit. Por, pasi zbulon identitetin e vrasësit të udhëheqësit të tij - tadhtari Hidejoshi. Goemon vendos të marrë hakun e mjeshtrit të tij, i ndihmuar nga miku i tij besnik, Saizo.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR