Filma Me Titra Shqip: Harry Potter and the Philosopher's Stone

152 min 2001 7,8 / 15719
Kategoria: Aventure Fantazi Familje
Viti: Nov 16, 2001
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 42,398
Shikime: 3434
Pershkrimi
Harry Potter ka jetuar nën shkallët në shtëpinë e tezës dhe xhaxhait të tij tërë jetën. Por në ditëlindjen e tij të 11-të, ai mëson se është një magjistar i fuqishëm - me një vend që e pret atë në Shkollën e Magjistare dhe Magjistarisë Hogwarts. Ndërsa mëson të shfrytëzojë fuqitë e tij të reja me ndihmën e drejtorit të shkollës, Harry zbulon të vërtetën në lidhje me vdekjen e prindërve të tij - dhe për zuzar që do të fajësohet.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR