Filma Me Titra Shqip: Harry Potter and the Half-Blood Prince

153 min 2009 7,7 / 11826
Kategoria: Aventure Fantazi
Viti: Jul 7, 2009
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 23,058
Shikime: 889
Pershkrimi
Ndërsa Harry fillon vitin e tij të gjashtë në Hogwarts, ai zbulon një libër të vjetër të shënuar si 'Pronë e Gjysmë Princit të Gjakut' dhe fillon të mësojë më shumë rreth të kaluarës së errët të Lord Voldemort.


FILMAT E SYGJERUAR