Filma Me Titra Shqip: Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

122 min 2013 6 / 109
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Aug 14, 2013
Gjuha Origjinale: FR
Popullariteti: 8,249
Shikime: 1772
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të padrejtë, ai krijon një ushtri dhe ndez një luftë të përgjakshme në të gjithë vendin për të rikthyer të drejtat e tij.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR