Filma Me Titra Shqip: Spartacus

197 min 1960 7,5 / 1172
Viti: Oct 6, 1960
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 12,435
Shikime: 3763
Pershkrimi
Spartaku, me origjinë nga Trakia, lindur dhe rritur skllav, vazhdimisht rebelohet kundër autoriteteve që ka mbi krye. Megjithatë natyra e tij rebeluese e udhëheq në një tjetër drejtim, kur blihet nga stërvitësi i gladiatorëve, Lentulus Batiatus.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR