Filma Me Titra Shqip: Hamilton

160 min 2020 8,6 / 165
Kategoria: Histori Dramatik
Viti: Jul 3, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 131,404
Shikime: 2482
Pershkrimi
Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live në Broadway nga Teatri Richard Rodgers me kastin origjinal të Broadway.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR