Filma Me Titra Shqip: Robinson Crusoe

92 min 1997 5,8 / 122
Kategoria: Aksion Aventure Dramatik
Viti: May 12, 1997
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 9,403
Shikime: 2765
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje¨ anije, pasi vrau mikun e tij pe¨r dashurine¨ e Marise¨. Nje¨ stuhi e ashpe¨r oqeanike shkate¨rron anijen e tij dhe e le¨ ate¨ te¨ bllokuar nga bota, ne¨ nje¨ ishull te¨ paeksploruar. Pe¨r t’u kujdesur pe¨r veten e tij, Kruzo ke¨rkon nje¨ mbijetese¨ ne¨ ishull, derisa te¨ takohet me një banor pagan, i cili do ta ndihmojë të rikthehet në shtëpi.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR