Filma Me Titra Shqip: What Happened, Miss Simone?

101 min 2015 7,6 / 220
Kategoria:
Viti: Jan 22, 2015
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10,001
Shikime: 727
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Historia e pianistes klasike, ikonës dhe artistes legjendare, Nina Simone, që jetoi një jetë me ndershmëri brutale, me gjenialitet muzikor dhe me melankoli të torturuar.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR