Filma Me Titra Shqip: Emperor

99 min 2020 5.3 / 10
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Mar 27, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 19.124
Shikime: 1394
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Duke luftuar për të shkuar drejt veriut, që të fitojë lirinë e tij dhe të familjes së tij, skllavi Shields Green me nofkën "Perandori" bashkohet me abolicionistin John Brown për një kryengritje të guximshëm në Harpers Ferry, në vitin 1859.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR