Filma Me Titra Shqip: Modigliani

128 min 2004 7.2 / 136
Kategoria: Dramatik
Viti: May 18, 2004
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10.29
Shikime: 2518
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Historia e rivalitetit të hidhur të Amedeo Modiglianit me Pablo Picasso dhe romancës së tij tragjike me Jeanne Hebuterne.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR