Filma Me Titra Shqip: De Gaulle

108 min 2020 6.3 / 109
Kategoria: Histori Dramatik
Viti: Mar 4, 2020
Gjuha Origjinale: FR
Popullariteti: 7.434
Shikime: 2289
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Paris, qershor 1940. Çifti De Gol përballet me kolapsin ushtarak dhe politik të Francës. Sharl de Goli shkon në Londër, ndërsa Ivona, gruaja e tij, e gjen veten me tre fëmijët e saj në rrugën e eksodit. Historia e jetës dhe e kthesës historike që mban firmën e gjeneralit të madh francez.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR