Filma Me Titra Shqip: Amundsen

125 min 2019 6.2 / 55
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Feb 15, 2019
Gjuha Origjinale: NO
Popullariteti: 13.951
Shikime: 2311
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Jeta dhe veprat e ekspolruesit norvegjez, Roald Amundsen, njeriut të parë që vizitoi Polin e Jugut.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR