Filma Me Titra Shqip: Ophelia

114 min 2018 7.5 / 283
Kategoria: Romance Histori
Viti: Jan 22, 2018
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10.494
Shikime: 2607
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Si një fëmijë rebel dhe pa nënë, Ophelia merret në Elsinore Castle nga Mbretëresha Gertrude si një nga shoqërueset e saj më të besuara. Shumë shpejt, Ophelia tërheq vëmendjen e Princit të ri Hamlet. Një romancë pasionante ndizet mes të dyve në fshehtësi ndërsa mbretëria është në prag të luftës, mes intrigave dhe tradhtisë së brendshme politike. Kur babai i Hamletit vritet, zgjuarsia e princit punon vetëm për një hakmarrje të pangopur, Ophelia lundron ashpër në rregullat e pushtetit në Danimarkë,
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR