Filma Me Titra Shqip: Jallikattu

95 min 2019 7.1 / 28
Kategoria: Dramatik
Viti: Oct 4, 2019
Gjuha Origjinale: ML
Popullariteti: 4.712
Shikime: 1504
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Portreti i një fshati të vetmuar, ku njjë buall shpëton nga gjahtarët dhe shkakton një furi veprimesh dhune.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR