Filma Me Titra Shqip: The Second November - Nëntori i dytë

93 min 1982 0 / 0
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Jan 1, 1982
Gjuha Origjinale: SQ
Popullariteti: 0.626
Shikime: 2802
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Filmi trajton një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së popullit shqiptar - shpalljen e pavarësisë së kombit Shqiptar. Personalitetet më të famshëm të kombit të udhëhequr nga patrioti Ismail Qemali pas shumë pengesash arrijnë të ngrenë flamurin shqiptar dhe të shpallin kështu Pavarësinë e Shqipërisë në Vlorë në 28 Nëntor 1912.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR