Filma Me Titra Shqip: Another Earth

92 min 2011 6.7 / 1071
Kategoria: Dramatik Fantashkence
Viti: Jul 22, 2011
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 19.177
Shikime: 4501
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Bukuroshja e shkëlqyer dhe e patrembur Brit Marling dhe i preferuari i fansave William Mapother luajnë si Roda dhe Xhoni, dy njerëz botat e të cilëve përplasen pas një aksidenti tragjik. Drama e tyre intime zhvillohet përgjatë zbulimit befasues të Tokës së Dytë, një bote paralele që parashtron mundësi provokative dhe mahnitëse. A do të thotë një Tokë e re mundësi për një jetë tjetër? Fat tjetër? Vetë tjetër? Toka Tjetër është një film fantastikoshkencor në kulmin e tij, me një surprizë në fund q
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR