Filma Me Titra Shqip: Ammonite

120 min 2020 7.3 / 138
Kategoria: Romance Dramatik
Viti: Nov 13, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 26.838
Shikime: 3581
Pershkrimi
Në vitet 1800, në Angli, një gjuetare e mirënjohur fosilesh Mari Aning (Kate Winslet) punon në vijën e thyer të bregdetit Jugor. Pas zbulimeve të saj të famshme, ajo tani kërkon fosile të zakonshme për t'ua shitur turistëve për të mbajtur veten dhe nënën e saj të sëmurë. Kur një vizitor i pasur i beson Marisë kujdesin e gruas së tij Sharlot Murçison (Saoirse Ronan), ajo nuk ka mundësi ta refuzojë ofertën e tij. Krenare dhe e apasionuar pas punës , Mari fillimisht përplaset me mysafiren e saj të
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR