Filma Me Titra Shqip: Lawrence of Arabia

217 min 1962 8 / 1619
Viti: Dec 10, 1962
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 13,822
Shikime: 1642
Pershkrimi
Një ushtar britanez gjatë Luftës Së Parë Botërore dërgohet në Lindjen e Mesme për t'i ndihmuar arabët, fiset arabe e urrejnë njëri-tjetrin, si do t'i arrijë ky t'i bashkojë dhe të luftojnë kundër...
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR