Filma Me Titra Shqip: Tiger

100 min 2018 6.8 / 9
Kategoria: Dramatik Aksion
Viti: Nov 30, 2018
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 11.577
Shikime: 3038
Trailer: YouTube
Pershkrimi
"Tigër" është një film dramë sport me regjizor Alister Grierson dhe shkrimtarë Majkëll Pulieze dhe Prem Sing që bazohet në historinë e vërtetë të ish-kampionit të boksit në Ontario, Pardep Nagra. Ai ishte një besimtar Sikh i cili aspironte të bëhej boksier por që u skualifikua për shkak të refuzimit të heqjes së mjekrës e cila ishte një obligim fetar për të.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR