Filma Me Titra Shqip: Ma Rainey's Black Bottom

94 min 2020 6.9 / 356
Kategoria: Dramatik
Viti: Nov 25, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 17.232
Shikime: 1508
Pershkrimi
Gjatë një seance regjistrimi këngësh në Çikago, 1927, krijohet një situatë tensionuese mes Ma Reinit, muzikantit të saj ambicioz të trombës dhe menaxherit të bardhë, i cili është i vendosur për ta mbajtur nën kontroll "Nënën e Bluzit". Bazuar në dramën e fituesit të Çmimit Pulitzer, August Wilson.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR