Filma Me Titra Shqip: Inside Job

109 min 2010 7.7 / 637
Kategoria:
Viti: Oct 8, 2010
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 12.37
Shikime: 3427
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Ky film ofron një analizë gjithëpërfshirëse të krizës financiare globale të vitit 2008, e cila me një kosto prej mbi 20 trilionë dollarësh, bëri që miliona njerëz të humbnin vendet e tyre të punës dhe shtëpitë në recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh, dhe gati sa rezultoi në një shembje të ekonomisë globale.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR