Filma Me Titra Shqip: David Attenborough: A Life on Our Planet

83 min 2020 8.5 / 141
Kategoria:
Viti: Sep 28, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 25.327
Shikime: 3032
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Në 93 vitet e jetës së tij, Atenborou ka vizituar çdo kontinent të globit, duke eksploruar vendet e egra të planetit dhe duke dokumentuar botën e gjallë në gjithë larmishmërinë e saj. Por gjatë jetës së tij, Atenborou ka parë me sytë e tij edhe ndikimin monumental të njeriut mbi natyrën. Ky dokumentar është dëshmia e jetës së tij.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR