Filma Me Titra Shqip: The Sorcerer's Apprentice

109 min 2010 6.1 / 3877
Kategoria: Fantazi Aventure Aksion
Viti: Jul 13, 2010
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 27.131
Shikime: 4442
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Baltazar Bleiku (Nicolas Cage) është një magjistar mjeshtër në Manhatanin e ditëve të sotme, i cili përpiqet ta mbrojë qytetin nga armiku i tij më i madh, Maksim Horvat (Alfred Molina). Baltazari s’mund t’ia dalë i vetëm, kështu që rekruton Dejv Statlerin (Jay Baruchel), një djalosh në dukje i zakonshëm i cili demonstron potenciale të fshehta, si nxënësin e tij. Magjistari i ri bashkëpunon pa ndonjë dëshirë të madhe duke mësuar artin dhe shkencën e magjisë, dhe së bashku, këta partnerë të pashpr
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR