Filma Me Titra Shqip: You Will Die at Twenty

103 min 2020 7.4 / 16
Kategoria: Dramatik
Viti: Feb 12, 2020
Gjuha Origjinale: AR
Popullariteti: 2.408
Shikime: 3221
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Një film i bazuar në fenë myslimane: Menjëherë pasi lindi Muzamil, njeriu i shenjtë i fshatit parashikon që ai do të vdesë në moshën 20 vjeç. Babai i Muzamilit nuk mundi ta durojë gjë dhe largohet nga shtëpia. Sakina rrit djalin e saj si një nënë e vetme, tepër mbrojtëse. Një ditë, Muzamil mbush 19 vjeç.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR