Filma Me Titra Shqip: American Traitor: The Trial of Axis Sally

107 min 2021 6.7 / 3
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: May 28, 2021
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 24.08
Shikime: 2844
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Një grua amerikane, Mildred Gillars, transmeton një shfaqje nazistësh gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ajo luan rolin e Aksis Sellit. Historia zhytet në pikëpamjen e errët të propagandës, kapjen e Sellit dhe gjyqit për tradhti në Uashington D.C, pas luftës.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR