Filma Me Titra Shqip: The Adventures of Tintin

107 min 2011 6.8 / 4202
Viti: Oct 26, 2011
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 26.944
Shikime: 2382
Pershkrimi
Tintin mëson një informacion të vlefshëm që e çon atë në një thesar të varrosur, që u përkiste paraardhësve të mikut të tij më të mirë, kapitenit Chantok. Të dy, së bashku si dhe me katërkëmbshin Milo, mikun e pandashëm të Tintinit, nisen për aventurën e tyre, ndërsa pas tyre vihen dy detektivë (Simon Pegg) dhe (Nick Frost).
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR