Filma Me Titra Shqip: Uncle Vanya

155 min 2020 8 / 1
Kategoria: Dramatik Komedi
Viti: Oct 27, 2020
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 5.48
Shikime: 2973
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Xha Vanya është një histori që të zhyt në mendime dhe soditëse e disa miqve dhe të afërmve rusë që jetojnë në një pronë me mijëra pemë. E shkruar nga një nga dramaturgët më të mëdhenj të Rusisë, ajo trajton tema madhështore të jetës së qëllimtë, bukurisë, parave, dhe ekologjisë, edhe pse shfaqja është shkruar mbi 100 vjet më parë. Kjo shfaqje ka personazhe të mrekullueshëm dhe është e mbushur plot zgjuarsi dhe hijeshi.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR