Filma Me Titra Shqip: Shershaah

135 min 2021 7.5 / 10
Viti: Aug 12, 2021
Gjuha Origjinale: HI
Popullariteti: 23.235
Shikime: 3926
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Kjo është historia e një ushtari trim indian - kapitenit Vikram Batra, i cili u bë i famshëm gjatë Luftës së Kargilit në 1999. Shpirti e tij i paepur dhe guximi i tij i patundur në ndjekjen e ushtarëve pakistanezë jashtë territorit indian, kontribuan jashtëzakonisht shumë në Indi, duke fituar përfundimisht Luftën e Kargilit në 1999.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR