Filma Me Titra Shqip: Léon: The Professional

111 min 1994 8,3 / 8782
Kategoria: Krim Dramatik Aksion
Viti: Sep 14, 1994
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 24,785
Shikime: 1985
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Leon, një vrasësi profesionist, merr me sy të mirë Matildën, një vajzë 12-vjeçare pasi familjarët e saj vriten. Leon dhe Matilda formojnë një marrëdhënie të pazakontë, dhe ai i mëson asaj se si të bëhet vrasëse me pagesë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR