Filma Me Titra Shqip: Mesrine: Public Enemy #1

133 min 2008 7,4 / 487
Viti: Nov 19, 2008
Gjuha Origjinale: FR
Popullariteti: 6,127
Shikime: 1327
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Historia fillon me vrasjet, ekzekutimet, të trafikut parisien të Zhak Mesrine. Përveç figurës së Zhak Mesrine si një gangster mediatik, narcisit dhe të dhunshëm, regjisori Jean-François Richet i ka konceptuar këta si dy filma të pavarur, dhe janë bazuar në autobiografinë e shkruar në burg nga vetë Mesrine (i cili lexohet Merin).
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR