Filma Me Titra Shqip: Adventures of a Mathematician

102 min 2021 6 / 2
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Jun 11, 2021
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 7.586
Shikime: 2140
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Historia e emigrantit dhe matematikanit polak Stan Ulam, i cili u transferua në SHBA në vitet 1930. Stan përballet me largimin nga familja dhe miqtë, ndërkohë që ndihmon në krijimin e bombës me hidrogjen dhe kompjuterit të parë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR