Filma Me Titra Shqip: Resident Evil: Welcome to Raccoon City

107 min 2021 6.2 / 424
Viti: Nov 24, 2021
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 2537.637
Shikime: 3390
Pershkrimi
Brenda natës, një bandë guximtarësh duhet të zbulojnë atë që po rrënon qytetin e tyre të errët dhe të shkretë Raccoon. Vendi, dikur qendër e lulëzuar, është shndërruar në një qytet fantazmë rrëqethës ku njerëzit kthehen në zombi. Kjo ndodh pas mbylljes së papritur të gjigantit farmaceutik “Umbrella Corporation”. Kompania është e përfshirë në krijimin e armëve biologjike dhe bën eksperimente gjenetike, të cilat kanë shkaktuar kaosin në qytet. A mund t’i mbijetojnë protagonistët kësaj nate të gjat
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR