Filma Me Titra Shqip: Soldier Boy

86 min 2019 8.1 / 5
Kategoria: Lufte Dramatik
Viti: Feb 22, 2019
Gjuha Origjinale: RU
Popullariteti: 7.815
Shikime: 3237
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Gjatë Luftës së Dytë Botërore Sergei (Seryozha) Aleshkov humbet familjen e tij dhe shpëtohet nga një regjiment i ushtrisë. Ai birësohet nga komandanti i njësisë dhe bëhet anëtari më i ri i regjimentit. Përveçse është i dashur për ushtarët e repartit, ai dallohet për akte të shumta heroike, për të cilat fiton Medaljen “Për Merita në Betejë” më 27 Prill 1943.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR