Filma Me Titra Shqip: Frida

123 min 2002 7.5 / 1691
Kategoria: Dramatik Romance
Viti: Aug 29, 2002
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 18.944
Shikime: 1843
Trailer: YouTube
Pershkrimi
"Frida" tregon jetën që Frida Kahlo jetoi pa u trembur me Diego Rivera, teksa çifti i ri pushtoi botën e artit. Nga marrëdhënia e saj komplekse dhe e qëndrueshme me mentorin dhe bashkëshortin e saj deri te lidhja e saj e paligjshme dhe e diskutueshme me Leon Trotsky, te ngatërresat e saj provokuese dhe romantike me gratë, Frida Kahlo jetoi një jetë të guximshme dhe pa kompromis si një revolucionare politike, artistike dhe seksuale.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR