Filma Me Titra Shqip: The Pilot

105 min 2021 7.4 / 15
Kategoria: Lufte Dramatik Histori
Viti: Dec 2, 2021
Gjuha Origjinale: RU
Popullariteti: 9.201
Shikime: 3435
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Dhjetor 1941, Fronti Veriperëndimor. Një kolonë tankesh gjermane po lëviz drejt Moskës. Gjatë një misioni për të ndaluar avancimin e armikut, piloti Nikolai Komlev goditet dhe arrin të ulet në një pyll. Ai është gjallë, por në territor armik. Përpara tij është një provë e pamëshirshme e qëndrueshmërisë së rëndë fizike dhe mendore. Pasi luftoi me urinë dhe të ftohtin ekstrem, duke iu shmangur tufave të ujqërve dhe detashmenteve të ushtarëve nazistë, Komlev i plagosur më në fund kthehet në territo
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR