Filma Me Titra Shqip: Amadeus

160 min 1984 8 / 3314
Kategoria: Histori Dramatik
Viti: Sep 19, 1984
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 23.006
Shikime: 2647
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Jeta, suksesi dhe telashet e Wolfgang Amadeus Mozart, siç tregohet nga Antonio Salieri, kompozitori bashkëkohor që ishte çmendurisht xheloz për talentin e Mozartit dhe pretendonte se e kishte vrarë atë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR