Filma Me Titra Shqip: Letters from Iwo Jima

141 min 2006 7.5 / 1586
Kategoria: Aksion Dramatik Lufte
Viti: Dec 19, 2006
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 27.077
Shikime: 4155
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Historia e betejës së Iwo Jima midis Shteteve të Bashkuara dhe Japonisë Perandorake gjatë Luftës së Dytë Botërore, siç tregohet nga këndvështrimi i japonezëve që e luftuan atë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR