Filma Me Titra Shqip: Alice

100 min 2022 6.6 / 9
Kategoria: Dramatik Thriller
Viti: Mar 18, 2022
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 15.371
Shikime: 4662
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Alisa, një grua e skllavëruar nga pronari brutal i një plantacioni rural në Xhorxhia, ëndërron për lirinë. Pas një përleshjeje të dhunshme, ajo ikën nëpër pyje dhe gjendet papritmas në një autostradë, ku zbulon se është në të vërtetë, viti 1973. Shumë shpejt ajo kupton gënjeshtrat që kanë mbajtur në robëri atë dhe njerëzit e saj...
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR