Filma Me Titra Shqip: Lincoln

149 min 2012 6.8 / 2729
Kategoria: Histori Dramatik
Viti: Nov 9, 2012
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 16.594
Shikime: 2447
Pershkrimi
Ky film dramatik analizon trazirat e muajve të fundit te presidentit te 16-te të ShBA-së. Në një komb të ndarë nga lufta dhe përfshirë nga erërat e ndryshimit, Lincoln vëzhgon një politikë që synon t’i japë fund luftës, të bashkojë vendin dhe të shfuqizojë skllavërinë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR