Filma Me Titra Shqip: Falco

98 min 2019 2 / 1
Kategoria: Komedi
Viti: Nov 20, 2019
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 2,307
Shikime: 2406
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që do të bëhet deputet, për shkak se në qarkun e Lezhës pas dorëheqjes se 4 deputetëve në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura e heroit tonë duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostu
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR